stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Chip tuning w Ełku

Maksymilian Duda 2019-02-23 0 komentarzy
Wpis

Kupując nowy samochód w salonie lub z rynku wtórnego, jesteśmy oczywiście w pewien sposób ograniczeni pod kątem wyboru mocy silnika w pojeździe. Producenci oferują poszczególne modele swoich aut w ograniczonej gamie silnikowej, z których każdy dysponuje konkretną mocą oraz momentem obrotowym. Nie oznacza to jednak, że musimy być skazani na takie parametry. Podniesienie mocy nie musi wiązać się bowiem tylko i wyłącznie z wymianą niektórych podzespołów silnika. To również modyfikacje elektroniczne. Współczesne silniki pracują pod kontrolą elektronicznych sterowników. Samo ich przeprogramowanie może zwiększyć moc jednostki napędowej nawet o 30%, jak i wyraźnie podnieść moment obrotowy. Wykonany pod okiem specjalistów z doświadczonej firmy chip tuning w Ełku gwarantuje właśnie takie efekty.

Elektroniczny tuning to nie tylko zwiększenie mocy silnika

Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu elektroniczne modyfikacje jednostek napędowych współczesnych samochodów to nie tylko większa moc. O wiele ważniejszy jest bowiem wyższy moment obrotowy. Silnik zyskuje na elastyczności, dzięki czemu podróżowanie autem staje się bezpieczniejsze, przede wszystkim dzięki możliwości dynamiczniejszego wyprzedzania. Większa moc i wyższy moment obrotowy to również niższe spalanie, a więc ekonomiczniejsza eksploatacja pojazdu.

Zainteresowanie się ofertą firmy Electric-Tech jest z tego powodu świetnym rozwiązaniem. W warsztacie tuningowane są auta wszystkich marek, za co odpowiedzialny jest zespół doświadczonych mechaników. Firma dodatkowo dysponuje własną hamownią, a więc dokumentuje efekty swojej pracy, analizując krzywe przebiegu mocy oraz momentu obrotowego silnika.

Skomentuj wpis