stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Najlepszy kurs parzenia kawy

Klaudia Głowacka 2019-01-12 0 komentarzy
Wpis

Sztuka parzenia kawy wymaga wiedzy i doświadczenia. Kurs muszą prowadzić wykwalifikowane osoby, które gwarantują profesjonalne i wyczerpujące podejście do tematu. Warto przed podjęciem decyzji o wyborze szkolenia sprawdzić charakterystykę firmy i osób prowadzących. Najlepiej, jeżeli firma aktywnie działa w branży kawowej i zna ją od strony współczesnego rynku. Jest to bardzo przydatne, chociażby dla osób planujących karierę jako barista. Im wcześniej poznają prawdziwe realia zawodu, tym lepiej.

Bez wątpienia jednak kurs parzenia kawy to po prostu ciekawy sposób na pogłębianie swoich zainteresowań oraz spędzanie wolnego czasu. Większość ludzi pije kawę, lecz nie zdaje sobie sprawy z tajników jej przyrządzania i historii, jaka się za tym kryje. Na dobrze prowadzonym szkoleniu już od pierwszych chwil można poczuć magię tematu i zrozumieć, że napary mają długą tradycję kulturową.

Zakres szkolenia powinien być szeroki, a sposób przekazywania wiedzy prosty i angażujący. Osoba prowadząca musi wyróżniać się:

  • charyzmą i umiejętnością nawiązywania pozytywnych relacji w grupie,
  • otwartością na sugestie uczestników,
  • aktywnym przekazywaniem pasji i zachęcaniem do poznawania nowych smaków,
  • zdolnościami artystycznymi, które przydają się chociażby, w sztuce Latte Art.

Kurs baristy może być ciekawą propozycją dla każdego. HAYB Coffee zauważa, że na zajęcia przychodzą osoby w bardzo różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jedni planują karierę w branży lub prowadzą kawiarnie i restauracje, inni przychodzą dla celów czysto hobbystycznych. Wszystkich łączy zamiłowanie do smaku i aromatu dobrze parzonej kawy.

Skomentuj wpis