stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Stalowe wiaty rolnicze

Fabian Szymczak 2019-04-13 0 komentarzy
Stalowe wiaty rolnicze

Kiedy konieczna rozbudowa przestrzeni firmy, bardzo często odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań. Współcześni przedsiębiorcy, świadomi ostrej konkurencji, szukają tańszych i szybszych sposobów rozwiązywania różnych problemów. Dlatego też dużą popularnością cieszą się hale ze stali. Kalkulacja jest bardzo prosta – budowa zwykłego budynku może zająć ponad rok albo i więcej, natomiast stawianie tego typu hali zajmuje od 24 do około trzech dób. Cena tradycyjnej rozbudowy może wchodzić nawet w milionowe koszty, czyli co najmniej kilkunastokrotnie wyższe niż w przypadku stalowej konstrukcji. Nic dziwnego więc, że nawet w przemyśle rolniczym takie zabudowy stają się bardzo popularne.

Oprócz hal niezmiennie od lat w rolnictwie stosuje się również stalowe wiaty rolnicze. Mają one szerokie przeznaczenie – mogą funkcjonować jako tymczasowe zadaszenia dla sortowni płodów rolnych, ale też dla maszyn. Wiaty te doskonale chronią zarówno przed deszczem, jak i słońcem – dwoma czynnikami, które mogą skutecznie powodować albo przyspieszony rozkład materii organicznej, albo rdzewienie maszyn.

Doskonałe rozwiązania dostarcza firma Solid Hale. Firma ta od ponad 20 lat zajmuje się budową konstrukcji stalowych, przeznaczonych także dla przemysłu rolniczego. Oferuje nie tylko wiaty ze stali, ale też szereg innych zabudów, jak na przykład kurniki, magazyny czy chłodnie. Właściwości danej hali zależą w dużej mierze od obudowy, jaką zastosowano. Firma ta stosuje zarówno prostą blachę falistą, jak i płyty kompozytowe, wykorzystujące wsad poliuretanowy albo z wełny mineralnej. Dzięki temu uzyskuje się również właściwości termoizolacyjne, co ma ogromne znaczenie przy m.in. chłodniach, przetrzymywaniu żywego inwentarza czy też magazynowaniu innych produktów, które są wrażliwe na zmiany temperatur.

Skomentuj wpis