stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Blokada rozrządu - co to takiego?

Adrianna Adamczyk 2022-11-26 0 komentarzy
Blokada rozrządu - co to takiego?

Współcześnie niemalże każda jednostka napędowa jest wyposażana w układ rozrządu. To nic innego jak mechanizm poddawany dużym obciążeniom, który jest spotykany w pojazdach różnego typu. Odpowiada za poprawną pracę zaworów wylotowych i dolotowych oraz układu korbowo-tłokowego, znajdującego się w silniku. Umożliwia transportowanie spalin do układu wydechowego i doprowadza powietrze do komór spalania. Poprawne działanie rozrządu przekłada się na lepsze osiągi silnika i większy komfort jazdy, dlatego w momencie dostrzeżenia nieprawidłowości, warto zgłosić się do zaufanego warsztatu. Na układ rozrządu składa się kilka elementów, takich jak łańcuchy, wałki i zawory oraz szereg innych mechanizmów wpływających na pracę całego silnika.

Z tego powodu regularne kontrolowanie opisywanego układu jest tak istotne. W momencie poważnych awarii niejednokrotnie dochodzi bowiem do jego całkowitego uszkodzenia, co wiąże się ze sporymi kosztami. Warsztaty przeprowadzające tego typu naprawy powinny dysponować narzędziem, jakim jest blokada rozrządu. Można ją nabyć na stronie bau-tec.pl, na której zaprezentowano szereg produktów, powstałych z myślą o specjalistach z branży motoryzacyjnej. Odznaczają się one nienaganną jakością, dzięki czemu są niepodatne na uszkodzenia.

Dysponowanie profesjonalnym sprzętem minimalizuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia pozostałych podzespołów. Wymiana napędu rozrządu wiąże się z koniecznością demontażu wielu elementów, a niekiedy ze zdjęciem nadkola. Dzięki blokadom specjaliści nie mają problemów z ustawianiem rozrządu. Wybierają oni spośród modeli uniwersalnych lub przeznaczonych dla konkretnych pojazdów. Produkty te skutecznie blokują koła zębate, co ułatwia napinanie łańcuchów oraz pasków i przekłada się na krótszy czas pracy.

Skomentuj wpis