stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Co warto wiedzieć o falownikach oferowanych na stronie https://nexeon.pl/oferta/rozdzielnie-glowne-i-rozdzielnie-oddzialowe/montaz-falownikow?

Anna Kubiak 2023-06-22 0 komentarzy
Co warto wiedzieć o falownikach oferowanych na stronie https://nexeon.pl/oferta/rozdzielnie-glowne-i-rozdzielnie-oddzialowe/montaz-falownikow?

Jednym z ważnych elementów instalacji fotowoltaicznej jest falownik. Odpowiada on za zmianę prądu stałego (DC) na przemienny (AC). Obecnie istnieje wiele modeli tych urządzeń, które są dostosowane do systemów o różnej mocy. Co należy wiedzieć na ten temat?

Przetwornice elektryczne dzielą się na trzy główne rodzaje, mianowicie:

  • falowniki stringowe – to najpopularniejszy wariant, który pasuje do większości systemów fotowoltaicznych. Sprzęt jest dostosowany do obsługi kilku szeregów paneli,

  • mikrofalowniki – stosowane w instalacjach o mniejszej mocy. Falownik musi być montowany na każdym module.

  • falowniki hybrydowe – rozwiązanie łączy cechy dwóch poprzednich urządzeń i nadaje się do stosowania w systemach zintegrowanych z magazynowaniem energii.

Ważną kwestią jest wybór miejsca, w którym przetwornica zostanie zamontowana. Należy zwrócić uwagę nie tylko na plan zagospodarowania ściany bądź całego pomieszczenia, ale i sprawdzić, czy pokój jest dobrze wentylowany. Poza tym istotna jest także odległość przyłącza sieci. Maksymalna długość kabli, jaka powinna dzielić falownik od paneli fotowoltaicznych to dziesięć metrów. Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić stronę internetową https://nexeon.pl/oferta/rozdzielnie-glowne-i-rozdzielnie-oddzialowe/montaz-falownikow.

Firma NEXEON specjalizuje się w sprzedaży oraz montażu rozdzielnic w domach oraz mieszkaniach w bloku. W celu poznania szczegółów należy skontaktować się z obsługą. Specjaliści pomogą w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Skomentuj wpis