stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Pierwszy zakup liny wspinaczkowej - jaki wybrać model?

Elżbieta Sawicka 2022-05-27 0 komentarzy
Pierwszy zakup liny wspinaczkowej - jaki wybrać model?

Wyposażenie do wspinaczki należy kupować tylko od sprawdzonego dostawcy, który może zagwarantować jego jakość, wytrzymałość oraz trwałość. Pogoda w górach często ulega gwałtownym zmianom, co ma znaczenie nie tylko dla komfortu skałołaza, ale również wpływa na parametry techniczne sprzętu. Lina wspinaczkowa może się wtedy niepotrzebnie naprężać, a jej powierzchnia nie daje właściwego zabezpieczenia.

Przy zakupie warto wybrać model uniwersalny, który sprawdzi się podczas słoneczne i deszczowej aury. W zależności też od tego, na jak wysoko położonym terenie będą odbywać się wędrówki, należy zadbać o odpowiednią długość samej liny. Niezbędnym wyposażeniem będzie także ekwipunek dodatkowy, typu zaczepy, haczyki i różnej wielkości bloczki. Z pewnością przyda się także wytrzymały, pojemny plecak, w którym będzie można bezproblemowo transportować wszystkie potrzebne podczas wspinaczki przedmioty.

Ofertę doskonałej jakości sprzętu do penetrowania zboczy, skał, jaskiń czy innych trudnych terenów przedstawia firma ogłaszająca się na stronie internetowej beal.pl. Skorzystanie z propozycji to możliwość zaopatrzenia się w cały potrzebny ekwipunek w jednym miejscu. Dostawca proponuje zróżnicowany asortyment, przydatny zarówno podczas wypraw osób początkujących, jak i doświadczonych adeptów wspinaczek.

Skomentuj wpis