stopbpa.pl - wyróżnij się z tłumu, daj się poznać...

Znajdź się na blogu!

Sprzedaż wysyłkowa do Niemiec

Marika Lis 2020-10-13 0 komentarzy
Sprzedaż wysyłkowa do Niemiec

Zarządzanie firmą świadczącą usługi na rynku międzynarodowym jest wymagające i dla wielu przedsiębiorców nieco skomplikowane. Trzeba bowiem mieć na uwadze nie tylko prawo polskie, ale także zagraniczne. Dobrym przykładem może okazać się sprzedaż wysyłkowa do Niemiec. Na samym początku wszelkich działań z nią związanych, trzeba posiąść fachową wiedzę. Profesjonalne wsparcie w tym zakresie proponują pracownicy kancelarii prawnej, której witryna to jadzynlt.pl. Kluczowe są tu przepisy związane z prawem i podatkami.

Polski podatek VAT naliczany jest w przypadku, gdy wartość wysłanego do Niemiec towaru w żaden sposób nie przekracza stu tysięcy euro. Przedsiębiorca może także dobrowolnie zrezygnować z takiego progu, poprzez złożenie stosownego wniosku w polskim urzędzie (wymaga się wtedy składania deklaracji VAT w Niemczech oraz odprowadzania tam podatku).

Istotne jest osobiste i dokładne kontrolowanie tego typu spraw, ponieważ często zdarza się, iż w pierwszym roku sprzedaży zostaje niepostrzeżenie przekroczony wspomniany próg, co w efekcie może doprowadzić do naliczania podatku zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.

Radca na swej stronie dodaje, iż warto przejść w takiej sytuacji na VAT niemiecki, gdyż jego podstawowa stawka to dziewiętnaście procent, a polski odpowiednik jest równy dwudziestu trzem procentom.

Aby sprzedaż wysyłkowa działała sprawnie, komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie swojego magazynu w kraju docelowym (w grę wchodzi także korzystanie z tych należących na przykład do Amazona).

Skomentuj wpis